قوانین و مقررات استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی روژال

کاربر گرامی، از اینکه شرکت روژال را برای تامین کالای مورد نیاز خود انتخاب نموده اید، صمیمانه سپاسگزاریم. در راستای شفاف سازی و کاهش ابهامات، قوانین و مقررات وضع شده توسط شرکت به اطلاع شما کاربران گرامی می رسد. لذا امیدواریم با دقت، مطالب ذیل را مطالعه نموده و سپس جهت ثبت نام و خرید اقدام نمایید.

قوانین عمومی:

تمامی اصول اساسی حاکم بر فعالیت شرکت روژال منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان است و این شرکت خود را نسبت به انجام تکالیف براساس قوانین جاری کشور متعهد می داند.

ثبت، پردازش وارسال سفارش:

۱-ثبت سفارش در پنل فروش روژال در تمامی ساعات شبانه روز و هفت روز هفته امکان پذیر می باشد. از زمانیکه سفارش شما ثبت می‌گردد طبق زمان بندی جدول زیر، توسط شرکتهای حمل ونقل معتبر، سفارش برای مشتری ارسال می‌گردد.

ارسال های باربری و تعاونی :

کلیه سفارشات با مسئولیت و درخواست مشتری با اخذ رسید از تعاونی ها ارسال خواهد شد هزینه ارسال بصورت پس کرایه بوده و هزینه پیک تا باربری ۱۵۰۰۰ تومان روی فاکتورها اعمال خواهدشد.

ارسال ویژه: مشتریان گرامی جهت دریافت سریع و بروز کالا برای هماهنگی با شماره ۰۹۲۱۷۳۴۶۲۹۷ از طریق واتساپ و تماس تلفنی ارتباط برقرار کنند.

قزوین ( آوج ، آبگرم ، تاکستان ، آبیک ، بویین زهرا)

زنجان ( زنجان و ابهر)

آدرس تحویل زنجان : میدان هنرستان – شرکت مسافربری مسافرجاده ها ۳۳۷۷۰۶۲۳-۰۲۴

آدرس تحویل ابهر : داخل ترمینال ۳۵۲۷۳۳۵۷-۰۲۴

رشت

آدرس تحویل : فلکه گیل – داخل ترمینال – شرکت آزادی ۳۳۶۶۷۷۰۰-۰۱۳

همدان

آدرس تحویل : میدان چراغ قرمز – شرکت الوند سیر اکباتان ۳۴۲۲۷۳۷۳-۰۸۱

کرج

آدرس تحویل : ترمینال آزادی تعاونی نسیم نور دریا

تهران

آدرس تحویل : ترمینال آزادی تعاونی نسیم نور دریا

 

زمانبندی های

روز ثبت سفارش تحویل کالا به باربری و یا تعاونی ها تحویل کالا به مشتری
شنبه تا چهارشنبه تا ساعت ۱۳ همان روز همان روز
شنبه تا چهارشنبه بعد از ساعت ۱۳ روز بعد از سفارش حداکثر ۲۴ ساعت بعد از ثبت سفارش
پنج شنبه تا ساعت ۱۳ همان روز همان روز
پنج شنبه بعد از ساعت ۱۳ شنبه حداکثر تا شنبه

 

اصفهان

آدرس تحویل : پایانه کاوه

مشهد ( ارسال باربری یکشنبه تا چهارشنبه)

آدرس تحویل : ترمینال

 

زمانبندی های

روز ثبت سفارش تحویل کالا به باربری و یا تعاونی ها تحویل کالا به مشتری
شنبه تا چهارشنبه تا ساعت ۱۲ همان روز حداکثر ۲۴ ساعت بعد از ثبت سفارش
شنبه تا چهارشنبه بعد از ساعت ۱۲ روز بعد از سفارش حداکثر ۲۴ ساعت بعد از ثبت سفارش
پنج شنبه تا ساعت ۱۲ همان روز حداکثر تا شنبه
پنج شنبه بعد از ساعت ۱۲ شنبه حداکثر ۲۴ ساعت بعد از ثبت سفارش
جمعه تمام روز شنبه حداکثر ۲۴ ساعت بعد از ثبت سفارش

سایر شهرستانها

امکان ارسال سفارش‌هایی که تا قبل از ساعت ۲۴ شب شنبه تا پنجشنبه ثبت شوند، ارسال اولین روز کاری بعد از ثبت سفارش وجود دارد. سفارش‌هایی که بعد از ساعت ۲۴ شب و یا جمعه و تعطیلات رسمی ثبت شوند، در اولین روز کاری بعد پردازش خواهد شد.
نکات:

– تحویل رایگان فقط شامل سفارش‌‌‌‌هایی با ارزش بیش از دویست هزار تومان و در کل شهرهای ایران می‌شود. هزینه ارسال سفارش‌های زیر دویست هزار تومان برای خود شهرقزوین ۱۵۰۰۰ تومان ثابت است.

– هزینه ارسال برای سایرشهرها براساس تعرفه پست (پیشکرایه)، ماهکس (پسکرایه) ، تیپاکس (پیشکرایه) است.

– اگرمبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، صاحب پروفایل یا شخص دیگری که صاحب پروفایل نام، آدرس و تلفن وی را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کرده است، هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

– – لازم است تطابق تعداد اقلام سفارش با فاکتور، در حضور همکاران تحویل سفارش کنترل شود.

– برای سرعت و سهولت رسیدگی به درخواست‌ مشتریان در زمینه آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی کالا، اکیداً توصیه می‌شود سلامت فیزیکی و ظاهری کالاهای دریافتی درحضور همکاران تحویل سفارش چک شود و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.
– سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شوند.

– تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.

پست پیشتاز، ماهکس و تیپاکس برای سفارش‌های خارج از قزوین در نظر گرفته شده است. پس از پردازش سفارش وتحویل به پست، ماهکس و تیپاکس زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بنا به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین ۱ تا ۵ روز کاری است.

در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست، ماهکس و تیپاکس هستید، می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست ، ماهکس و تیپاکس به آدرس زیر پیگیری کنید:

پیگیری مرسوله از سایت ماهکس

پیگیری مرسوله از سایت تیپاکس

پیگیری مرسوله از سایت پست

– اگر ارسال سفارش مشمول هزینه باشد (سفارش‌های با مبلغ زیر ۲۰۰ هزار تومان در روش تحویل اکسپرس یا سفارش‌های که از طریق پست پیشتاز یا تیپاکس وماهکس ارسال می‌شوند) هزینه ارسال در فاکتور درج می‌شود و دریافت هرگونه مبلغ اضافی هنگام تحویل کالا تخلف محسوب می‌شود. در صورت مشاهده چنین مواردی لطفاً مراتب را جهت پیگیری از طریق ایمیل info@Roojal.com به روژال اطلاع دهید.

اگر درباره دفترها و هزینه باربری نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، به بخش روش ارسال باربری در ادامه همین صفحه مراجعه کنید.

برای ارسال کالاهای حجیم و سنگین به شهرستانها کالا به‌صورت پس‌کرایه (پرداخت هزینه باربری هنگام تحویل مرسوله) ارسال خواهد شد.

کلیه کالاهایی که به صورت تحویل بروز ارسال میشوند به آدرس شرکت مسافربری سواری کرایه سمیر ترابر ارسال خواهند شد.

نمایندگی و مناطق تحت پوشش ماهکس و تیپاکس:

نمایندگی های ماهکس

نمایندگی های تیپاکس

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...